Dobermann Club Winner Show
"Stolitsa. Winter 2011” Moscow - 27/02/2011
Judge: Shaun (John)
Watson (UK/Cyprus)
MALES brown & tan
Junior Class
1 Ex, CW, Junior Club Winner -LED
ZEPPELIN IZ ZOOSFERY
(Pride Of
Russia Kaspij x Kabbalah Iz Zoosfery)
Intermediate Class
1 Ex, CW, CCC - PRIDE OF RUSSIA TORNADO
(Punsh iz
Doma Domeni x Eurodinamika Iz Zoosfery)
2 Ex - DANIEL IZ ZOOSFERY
(Pirat
Pireira iz Zoosfery x Sant Kreal Java)
Open Class
Ex - STINGER VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN
(Modus Ost
Udo Uilliam x Zolotaya Dinastiya Margaret)
Winner Class
1 Ex, CW, CCC - PLAVIUS VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN
(S`Lichobor
Ermak x Mpdus Ost Evva Eurydice)
Club Champion Class
1 Ex, CW, Club Winner, Best Male, BOB
br, BIS - SMART WOOD HILLS DZHESTER GOLD
(Smart Wood
Hills Ellington Garri x Smart Wood Hills Glenmorangie)
FEMALES brown & tan
Baby Class
1 VP, CW, Best Baby br, BIS baby - ARSINOE DE
GRANDE VINKO
(Ale Alamos
Del Citone x Modus Ost Wis Wespera)
2 VP – ALFA WESTFALIA SETTI
(Draiv iz
Zoosfery x Astory)
Junior Class
1 Ex, CW, Junior Club Winner, Best
Junior br, BIS J – ZETA JONES IZ ZOOSFERY
(Yacheero's
Pando Pandero x S’Lihobor Esenia)
2 Ex, JCC – SMART WOOD HILLS SANGRIA
(Smart Wood
Hills Elisir x Smart Wood Hills Glemorangie)
Open Class
1 Ex, CW, CCC - DELKON'S BINA BIZARTA
(Amor Extra
Moravak x Korona Astralis Ezmir)
Winner Class
1 Ex, CW, CCC - CHESLAVA CHENDERLEN RED
STAR
(S'Lihobor
Ermak x Solomeya Straygezer)
Champion Class
1 Ex, CW, Club Winner, Best Female brown
- IRINLAND ZAIRIN AMBER ALE
(Irinland
Airon Amber Ale x Irinland Ealana Eastrice)
MALES black & tan
Baby Class
1 VP, CW – PRIDE OF RUSSIA ANGEL
(Urbano Del
Diamante Nero x Pride Of Russia Cassandra),
2 VP – GALLABURG VASABI
(Grand
Mollis Armani x Igrunja Iz Beloy Nochi)
Puppy Class
1 VP, CW - MODUS OST LEOPARD
(Oro Y
Plata De Grande Vinko x Modus Ost Renida Rapira)
Junior Class
1 Ex, CW, Junior Club Winner – SMART WOOD HILLS
NEGRESKO
(Yacheero's
Pando Pandero x Smart Wood Hills Prada)
2 Ex, JCC - FABERGE OF DEVIL INSIDE
(Mitto Del
Nasi Bella x Rossiisiy Kolorit Tsar'a Bella)
3 Ex, JCC – PAX DEORUM SUNRIZE
(Livonija
Baron Ikos Immortal x Pax Deorum Natella)
4 Ex – SMART WOOD HILLS TERRANO
(Smart Wood
Hills Ellington Garri x Smart Wood Hills Rocket Queen)
Ex – IRINLAND FLETCHER
(Italo Dei
Due Intenti x Irinland Sharliz Sherry)
Ex- SMART WOOD HILLS PARABELLUM
(Smart Wood
Hills Respekt Reebock x Smart Wood Hills Maserati Mistral)
Intermediate Class
1 Ex, CW, CCC - VERO VINCENT IZ ZOOSFERY
(Maxim Di
Altobello x Kabbalah Iz Zoosfery)
2 Ex – SANT KREAL JUSTINIAN
(Livonija
Baron Ikos Immortal x Sant Kreal Juvelira)
Open Class
1 Ex, CW, CCC - NAPALM DOB AUGUST
(Pride Of
Russia Ferro x Modus Ost Kalina Krasnaya)
2 Ex, CC - FILIMAMONT GOSCH
(Pako Daker
x Rensdorff Evangelista)
Winner Class
1 Ex, CW, CCC – FORSYTE IZ ZOOSFERY
(Draiv Iz
Zoosfery x Magro Iz Zoosfery)
2 Ex, CC - CARLOS GERTHS DI PRISCONTE
(Nuri Di
Prisconte x Greta Di Prisconte),
3 Ex - FILIMAMONT WESTERN
(Pako Daker
x Sant Kreal La-Gunna)
Champion Class
1 Ex, CW, Club Winner, Best Male - GRAPHIC
LINE SUZDAL
(Pluto De
Grande Vinko x Graphic Line Florenzia)
2 Ex, CC – ZOLOTAYA DINASTIYA NEYGAUZ
(Delux De
Grande Vinko x Zolotaya Dinastiya Montserrat)
3 Ex, CC – ELBASAR IZ ZOOSFERY
(Pathos
Delle Querce Nere x Damayanti Iz Zoosfery)
4 Ex – FILIMAMONT GABIR
(Pako Daker
x Rensdorff Evangelista)
Ex – SEVERYAN IZ ZOOSFERY
(Euro Dizel
Iz Zoosfery x Yavlenie Iz Zoosfery)
FEMALES black & tan
Baby Class
1 VP, CW, Best Baby black – EL’DOFROSHE ZELINDA
ZOLDA
(Modus Ost Primor
Pilot x Allegro Ruby Iz Doma Domeni)
2 VP – S’LIHOBOR FRENSIS
(Amor Extra
Moravak x S'Lichobor Kolambia)
3 VP - MAY-B
(Salubi
Della Ninfa Nobel x Danca Apache Del Rio Bianco)
Puppy Class
1 VP, CW, Best Puppy black, BIS P –
MADERA IZ ZOOSFERY
(Efendy Iz
Zoosfery x Lemira Iz Zoosfery)
2 VP – MODUS OST LEONIDA
(Oro Y
Plata De Grande Vinko x Modus Ost Renida Rapira)
3 VP – FUTURELINE FELICIE VOLTA
(Modus Ost
Wild Wind x Sant Kreal Ukrashenie)
Junior Class
1 Ex. CW, Junior Club Winner,
Best Junior – PAX DEORUM SICILIA
(Livonija Baron
Ikos Immortal x Pax Deorum Natella)
2 Ex, JCC - MODUS OST MARFA
(Modus Ost
Wild Wind x Modus Ost Torpeda)
3 Ex, JCC – INGEBORGA IZ ZOOSFERY
(Grand
Mollis Armani x Tais Afinskaja iz Zoosfery)
4 Ex – SMART WOOD HILLS TIARA
(Smart Wood
Hills Ellington Garri x Smart Wood Hills Rocket Queen)
Intermediate Class
1 Ex, CW, CCC - GRETA GARBO IZ ZOOSFERY
(Brait Iz Zoosfery
x Yavlenie Iz Zoosfery)
2 Ex, CC - KORONA ASTRALIS RIVJERA REIN
(Korona
Astralis Atilla x Rovena Redzhi Rainer)
Open Class
1 Ex, CW, CCC -.SANT KREAL SHAHERESADA
(Sant Kreal
Zeus x Sant Kreal Galaxy)
2 Ex, CC - CHARMER IZ ZOOSFERY
(S`lichobor
Elegen x Nikita Iz Zoosfery)
3 Ex, CC - SANT KREAL YURMALA
(Livonija
Baron Ikos Immortal x Sant Kreal Yuvelira)
Ex - NIBIRU IZ GAVAONA
(Sant Kreal
Zeus x Odesa Iz Gavaona)
Ex - SMART WOOD HILLS HITANA
(S'Lichobor
Ermak x Smart Wood Hiils Ono)
Ex – ULALA IZ ZOOSFERY
(Lokis Iz
Zoosfery x Assol Iz Zoosfery)
Working Class
1 Ex, CW, CCC - IZUMINKA IZ ZOOSFERY
(Livonijas
Baron Hero Hieronimus x Smart Wood Hills Alteza)
Winner Class
1 Ex, CW, CCC -SMART WOOD HILLS KWIN'S HEART
(Smart Wood
Hills Ellington Garri x Smart Wood Hills Beylis)
2 Ex, CC - SOLVEIG IZ ZOOSFERY
(Euro Dizel
Iz Zoosfery x Yavlenie Iz Zoosfery)
3 Ex - SHOPARD IZ ZOOSFERY
(S`Lichobor
Ermak x Argenta Uma Black Mamba Iz Zoosfery)
4 Ex - KREIZI ZAMBIA ZARA
(Izrafel Athos
Pathos x Kreizi Nelly Fortada)
Champion Class
1 Ex, CW, Club Winner, Best Female,
BOB black - EVA LOTTA IZ ZOOSFERY
(Smart Wood
Hills Ellington Garri x Erinia Iz Zoosfery)
2 Ex, CC - PRIDE OF RUSSIA FILADELFIA
(Urbano Del
Diamante Nero x Sharon Iz Zoosfery)
|