SITE MENU
 
 
SITE FRIENDS
Создание
 
 
NEWS CALENDAR
«  May 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 
   


Breeder: Tatiana Chistilina
mob.tel. + 7 903 9665354
filimamont@yandex.ru
Moscow, Russia

 

Main » 2012 » May » 30 » Dobermann Club Winner Show REPORT
Dobermann Club Winner Show REPORT
2:37 AM
DOBERMANN CLUB WINNER SHOW
JUDGE: MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK)
Moscow, Russia 
27/05/2012

PART II (black & tan)

MALES BLACK

PUPPY Class
1 VP, CW, BEST BLACK PUPPY MALE - SANTIAGO IZ ZOOSFERY (MAXIM DI ALTOBELLO x TAIS AFINSKAYA IZ ZOOSFERY)
2 VP – YUDENICH VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN (ENDOR VAN’T GENEBOS x MODUS OST RUSH RAKETA)
3 VP – GROMKAJA IZTORIA KNIGHT (ORO Y PLATA DE GRANDE VINKO x GROMKAJA IZTORIA BAGIRA )

JUNIOR Class
1 EX, CW, JUNIOR CLUB WINNER – SMART WOOD HILLS EARL GREY (TERALINE INDIGO x SMART WOOD HILLS GLENMORANGIE)
2 EX, JCC - SMART WOOD HILLS FLYING DUTCNMAN (SMART WOOD HILLS DEWARS x SMART WOOD HILLS BOGEMIA)
3 EX - STAY IN STYLE JACKPOT (FEDOR DEL NASI x IRRIA DEL MEDIANO) Absent S’LICHOBOR EDISON BLACK STAR (ORO Y PLATA DE GRANDE VINKO x CHESLAVA CHENDERLEN RED STAR)

INTERMEDIATE Class
1 EX, CW, CCC - PRIDE OF RUSSIA CHIKO (FAN-FAN DE GRANDE VINKO x PRIDE OF RUSSIA DOLCE VITA)

OPEN Class
1 EX, CW, CCC - SMART WOOD HILLS TERRANO (SMART WOOD HILLS ELLINGTON GARRY x SMART WOOD HILLS ROCKET QUEEN)
2 EX - SMART WOOD HILLS PARABELLUM (SMART WOOD HILLS RESPECT REEBOCK x SMART WOOD HILLS MAZERATI MISTRAL)
3 EX – IRINLAND FLETCHER (ITALO DEI DUE INTENTI x IRINLAND SHARLIZ SHERRY)
4 EX - MODUS OST LEOРARD (ORO Y PLATA DE GRANDE VINKO x MODUS OST RENIDA RAPIRA)
VG - GALLABURG VASABI (GRAND MOLLIS ARMANI x IGRUNIA IZ BELOY NOCHI)
VG – ISKANDER IZ ZOOSFERY (GRAND MOLLIS ARMANI x TAIS AFINSKAYA IZ ZOOSFERY)

WINNER Class
1 EX, CW, CCC - VERO VINCENT IZ (MAXIM DI ALTOBELLO x KABBALAH IZ ZOOSFERY)
2 EX, CC - PRIDE OF RUSSIA ANGEL (URBANO DEL DIAMANTE NERO x PRIDE OF RUSSIA CASSANDRA)

WORKING Class
1 EX, CW, CCC - EFENDY IZ ZOOSFERY (PATHOS DELLE QURCE NERE x DAMAJANTY IZ ZOOSFERY)
2 EX, CC - SMART WOOD HILLS NEGRESKO (YACHEERO’S PANDO PANDERO x SMART WOOD HILLS PRADA)

CHAMPION Class
1 EX, CCC, BEST BLACK MALE, CLUB WINNER - ZOLOTAYA DINASTIYA NEIGAUZ (DELUX DE GRANDE VINKO x ZOLOTAYA DINASTIYA MONTSERRAT)
2 EX, CC - FABERGE OF DEVIL INSIDE (MITTO DEL NASI x ROSSIISKY KOLORIT TSAR’A BELLA)
3 EX, CC – SANT KREAL YUSTINIAN (LIVONIJA BARON IKOS IMMORTAL x SANT KREAL YUVELIRA)

CLUB CHAMPION Class
1 EX, CW - PRIDE OF RUSSIA SIDOR (FEDOR DEL NASI x SHARON IZ ZOOSFERY)

FEMALES BLACK

BABY Class
1 VP, CW, BEST BLACK PUPPY, BIS PUPPY - STAY IN STYLE LARA LACHINA (STAY IN STYLE AXIRO x STAY IN STYLE CHANEL)
2 VP - CASA DI FERA ASTERIA (ALE’ ALAMOS DEL CITONE x FERRONA IZ VELIKOGO KNYAZHESTVA)
3 VP – SMART WOOD HILLS ORGANZA (TERALINE INDIGO х SMART WOOD HILLS GLENMORANGIE)

PUPPY Class
1 VP, CW, BEST BLACK PUPPY, BIS PUPPY - С’ ЛИХОБОР ЯНТАРИЯ (ERUANTIEN EOMER x S’ LICHOBOR KOLAMBIА)
2 VP - PRIDE OF RUSSIA ISHTAR (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x EURO DINAMIKA IZ ZOOSFERY)
3 VP - PRIDE OF RUSSIA INTEGRA (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x EURO DINAMIKA IZ ZOOSFERY)
4 VP - ВЕЛОНА ВИТАЛ СКРИН (НЕВСКИЙ ЦЕРБЕР УРФИН ДЖУС х ПАСКАЛЬ ОРЕГОН РИВАЛ’C)
5 VP - СМАРТ ВУД ХИЛЛЗ ЛАЧЕТТИ (ПРАЙД ОФ РАША СИДОР х СМАРТ ВУД ХИЛЗ КСАНТИЯ)

JUNIOR Class
1 EX, CW, JUNIOR CLUB WINNER, BEST BLACK JUNIOR, BIS JUNIOR - SMART WOOD HILLS HEATHROW (SMART WOOD HILLS DEWARS x SMART WOOD HILLS ONO)
2 EX, JCC – ROSSIISKIY KOLORIT ASTRA DANCING (FAMOUS FIDEL DI PERLANERA x ROSSIISKIY KOLORIT CHARMING LADY)
3 EX, JCC - PRIDE OF RUSSIA CHEZARA (FAN-FAN DE GRANDE VINKO x PRIDE OF RUSSIA DOLCE VITA)
4 EX, JCC - ORBITA IZ ZOOSFERY (MAXIM DI ALTOBELLO x ETHNA MONS IZ ZOOSFERY)
5 EX - PRIDE OF RUSSIA BATTERFLY BRAHMA (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x PRIDE OF RUSSIA HEXA)

INTERMEDIATE Class
1 EX, CW, CCC - PRIDE OF RUSSIA ANGARA (URBANO DEL DIAMANTE NERO x PRIDE OF RUSSIA CASSANDRA)
VG - EL’DOFROSHE ZELINDA ZOLDA (MODUS OST PRIMOR PILOT x ALEGRO RUBI IZ DOMA DOMENI)
VG - HANNY GOSPOZHA UDACHA (S’LICHOBOR ERMAK х АNTONIA ARLANDA)

OPEN Class
1 EX, CW, CCC – MADERA IZ ZOOSFERY (EFFENDY IZ ZOOSFERY х LEMIRA IZ ZOOSFERY)
2 EX, CC - S’LICHOBOR FRENSIS (AMOR EXTRA MORAVAK x S’LICHOBOR KOLAMBIA)
VG – DELKON’S VIKTERY VERYFAY (DELKON’S BEST BAYARD х DINA DUSHENJKA TAISA STARLING)
absent SMART WOOD HILLS HAMINA (S’LICHOBOR ERMAK x SMART WOOD HILLS ONO)

WINNER Class
1 EX, CW, CCC - PRIDE OF RUSSIA BRAVISSIMA (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x PRIDE OF RUSSIA HEXA)
2 EX, CC - HORVATIA VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN (S’LICHOBOR ERMAK x MODUS OST RUSH RAKETA)
3 EX, CC - ZOEL IZ ZOOSFERY (YACHEERO’S PANDO PANDERO x S’LICHOBOR ESENIA)
VG - MODUS OST LEONIDA (ORO Y PLATA DE GRANDE VINKO x MODUS OST RENIDA RAPIRA)

WORKING Class
1EX, CW, CCC - SHOPARD IZ ZOOSFERY (S’LICHOBOR ERMAK x ARGENTA UMA BLACK MAMBA IZ ZOOSFERY)
CHAMPION Class
1 EX, CW, CCC - PRIDE OF RUSSIA BARBAROSSA (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x PRIDE OF RUSSIA HEXA)
2 EX - SMART WOOD HILLS ULTIMA (PATHOS DELLE QUERCE NERE x SMART WOOD HILLS BERETTA)

CLUB CHAMPION Class
1 EX, CW, BEST BLACK FEMALE, CLUB WINNER, BOB BLACK, BIS - PRIDE OF RUSSIA MARUSJA (FEDOR DEL NASI x PRIDE OF RUSSIA BARRACUDA BООMAJE)
2 EX - PRIDE OF RUSSIA FILADELFIA (URBANO DEL DIAMANTE NERO x SHARON IZ ZOOSFERY)

KENNEL COMPETITION
1 - «PRIDE OF RUSSIA»
absent «SMART WOOD HILLS»

PROGENY COMPETITION
Absent PRIDE OF RUSSIA SIDOR (FEDOR DEL NASI x SHARON IZ ZOOSFERY)





 
 


designed by Lukanenkova O.© 2019

Untitled Document