SITE MENU
 
 
SITE FRIENDS
Создание
 
 
NEWS CALENDAR
«  May 2012  »
SuMoTuWeThFrSa
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

 
   


Breeder: Tatiana Chistilina
mob.tel. + 7 903 9665354
filimamont@yandex.ru
Moscow, Russia

 

Main » 2012 » May » 30 » Dobermann Club Winner Show REPORT
Dobermann Club Winner Show REPORT
2:35 AM
DOBERMANN CLUB WINNER SHOW
JUDGE: MVDr. Gabriela Ridarčíková (SK)
Moscow, Russia
27/05/2012

ЧАСТЬ I (brown & tan)

MALES BROWN
PUPPY Class
1 VP, CW, BEST BROWN PUPPY MALE – URMAS IZ ZOOSFERY (FABERGE OF DEVIL INSIDE x FONTEYN IZ ZOOSFERY)
2 VP - PRIDE OF RUSSIA IZRAEL (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x EURO DINAMIKA IZ ZOOSFERY)

JUNIOR Class
VG - GRAF DANDIAS DE LA VILLA VALIANO (DANTE DELLE QUERCE NERE x DIASPORA FEDONE DE LA VILLA VALIANO)
Absent ENIL ENKO IZ PRIMORSKOGO BASTIONA (IZRAFEL ABE ATENTATOR x FARUDA SPERANTO AURUM AISHA)
Absent PRIDE OF RUSSIA DIEGO (PRIDE OF RUSSIA MARADONA x GELIANA WAY BJORK)

INTERMEDIATE Class
VG - HART VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN (S’LICHOBOR ERMAK x MODUS OST RUSH RAKETA)

OPEN Class
1 EX, CW, CCC – ANIBUS FENRIR SALVATORE (DRAIV IZ ZOOSFERY x ASTORY)
VG – SMART WOOD HILLS VJACHKO (GRAND MOLLIS ARMANI х SMART WOOD HILLS AKVITANIA)

WINNER Class
1 EX, CW, CCC, BEST BROWN MALE, CLUB WINNER, BOB BROWN - FARUDA SPERANTO ONTAL OPTIMISTO (IZRAFEL ABE ATENTATOR x FARUDA SPERANTO IMPREZA ISTIMA)

WORKING Class VG - SHTIRLIC IZ ZOOSFERY (S’LICHOBOR ERMAK x ARGENTA UMA BLACK MAMBA IZ ZOOSFERY)
absent STINGER VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN (MODUS OST UDO UILLIAM x ZOLOTAYA DINASTIYA MARGARET)

CHAMPION Class
VG - DANIEL IZ ZOOSFERY (PIRAT PIREIRA IZ ZOOSFERY x SANT KREAL JAWA)

FEMALES BROWN

BABY Class
1 VP, CW, BEST BROWN BABY FEMALE, BEST BROWN BABY – SMART WOOD HILLS OHRA (TERALINE INDIGO х SMART WOOD HILLS GLENMORANGIE)
2 VP – FEDORHORST SHAKIRA (STINGER VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN x SVET MUROMA PAVA DUBRAVA)
3 VP – KREIZY TITANIA (CARLOS GERTS DI PRISCONTEх KREIZY ZAMBIA ZARA)

PUPPY Class
1 VP, CW, BEST BROWN PUPPY FEMALE, BEST BROWN PUPPY - PRIDE OF RUSSIA IRISH (PRIDE OF RUSSIA SIDOR x EURO DINAMIKA IZ ZOOSFERY)
2 VP - NAPALM DOB ZLATA (CARLOS GERTS DI PRISCONTE x SUBARU V. HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN)

JUNIOR Class
VG – SMART WOOD HILLS HELGA (SMART WOOD HILLS DEWARS х SMART WOOD HILLS ONO)

INTERMEDIATE Class
1 EX, CW, CCC - ARSINOE DE GRANDE (ALE’ALAMOS DE CITONE x MODUS OST WESPERA)
VG - FARUDA SPERANTO RAMTORI RONTAL (IZRAFEL ABE ATENTATOR x FARUDA SPERANTO MIRACLE MEZZOLUNA)

OPEN Class
1 EX, CW, CCC - HAMAVARI VOM HAUS ERFULLUNGEN VUNSCHEN (S’LICHOBOR ERMAK x MODUS OST RUSH RAKETA)

WINNER Class
1 EX, CW, CCC, BEST BROWN FEMALE, CLUB WINNER - ZETA JONЕS IZ ZOOSFERY (YACHEERO’S PANDO PANDERO x S’ LICHOBOR ESENIA)
2 EX – EL’DOFROSHE SHARLOTA SHARMAN (SANT KREAL ZEUS х HONDA IZ DOMA DOMENI)

WORKING Class
1 EX, CW, CCC - ZERONA IZ ZOOSFERY (YACHEERO’S PANDO PANDERO x S’LICHOBOR ESENIA)

CHAMPION Class
Absent APPEL DI FORTUNA AERIS FOR ME (ZEDOR DEL NASI x KRO’KETT FORTUNA SEMPER)
 
 


designed by Lukanenkova O.© 2019

Untitled Document